7 שעונים אייקונים שכדאי לכם להכיר

7 שעונים אייקונים שכדאי לכם להכיר


פורסם ב :דצמבר 19, 2019,על ידי :schneider

דצמבר 19, 2019

אם היינו חיים בעולם ללא מונחים כמו כסף, מסגרת לחשבון הבנק או פקיד בנק שמתקשר ושואל למה הוצאנו 20 אלף שקל על שעון יוקרה, כשאנחנו כבר מזמן במינוס, סביר להניח שכל חובב שעונים היה מחזיק באוסף אינסופי של שעונים. אבל היות ו(כמעט) כולנו צריכים להתחשב בשיקולי תקציב, קניה של שעון צריכה להיות מחושבת וכדאי שנקדיש קצת מחשבה לשעון שאנחנו רוצים לרכוש. אחת השאלות שהכי כדאי לכם לשאול את עצמכם כשאתם באים לרכוש שעון יוקרה חדש, היא האם זה שעון אייקוני או שיש סיכוי שהשעון הזה יהפוך לשעון אייקוני ? אספנו עבורכם 7 שעונים אייקונים שכדאי לכם להכיר. תתפלאו לגלות שהם לא רולקס סאבמרינר – חלקם קלאסיקות ודגמים אייקונים כבר היום וחלקם כאלו עם פוטנציאל להפוך לאייקונים בשנים הקרובות.

אומגה ספידמאסטר

זה לא משנה איזה דגם של ספידמאסטר זה, אם הוא נחת על הירח או סתם ביקר במסדרונות של נאס"א, אם זה עוד אחת מאינסוף המהדורות המוגבלות של אומגה או שעון בייצור סדרתי, תרשו לנו להמר שכמעט כל שעון אומגה ספידמאסטר לא יאבד מהקסם שלו גם בעוד שנים וייראה נהדר גם על הנכדים שלכם. הדגם המקורי הוא כמובן המומלץ ביותר, אבל גם אם לא תצליחו למצוא אותו, כל שעון בסדרה יכול להוות יופי של אלטרנטיבה.

טודור בלאק ביי

כאן אנחנו מעדיפים דווקא את הדגם "הישן" שמגיע עם מנגנון ETA ולא עם מנגנון האינהאוס החדש (יחסית) של טודור. סימן ההיכר של הדגם הישן הוא "הפרצוף המחייך" – הכיתוב "SELF WINDING" בשעה 6 של השעון שמגיע בחצי עיגול ואנחנו מעריכים שעם השנים הוא רק ישתבח ויהפוך למבוקש יותר ויותר, בין אם בשל העובדה שקל יותר לתחזק אותו, כשהוא מגיע עם אחד המנגנונים האמינים והוותיקים ביותר בשוק ובין אם בגלל העובדה שהייצור שלו הופסק.

קרטייה טנק

מאייקון בפוטנציאל, חוזרים לאייקונים של ממש. הקרטייה טנק הוא אחד השעונים המזוהים ביותר והמפורסמים ביותר בעולם. העיצוב יוצא הדופן עם הקווים היפים ותשומת הלב והירידה לפרטים, הקרטייה טנק הוא שעון רומנטי, קלאסי ואסתטי במיוחד שגם מעל ל-100 שנה מאז הושק, הוא עדיין נראה מיוחד ומבוקש בקרב חובבי שעונים ברחבי העולם.

זניט אל פרימרו

אחרי אייקונים של ממש ופוטנציאל לאייקון, עוברים לאייקונים בהתהוות. מנגנון האל פרימרו של זניט הוא אחד המנגנונים האייקוניים ביותר בעולם השעונים וכך גם לא מעט דגמים בסדרה, אבל הם עדיין לא נהנים מהמעמד של הרולקס דייטונה או האומגה ספידמאסטר. אם אתם בכל זאת רוצים כרונוגרף שהוא לא דייטונה ולא ספידי, שכבר מתחיל להיות אייקון של ממש, כמעט כל אחד מדגמי האל פרימרו יכול להיות בחירה נפלאה עבורכם.

7 שעונים אייקונים שכדאי לכם להכיר

7 שעונים אייקונים שכדאי לכם להכיר

 

ברייטלינג נוויטיימר

עוד שעון כרונוגרף מהמזוהים ביותר בעולם, עם עיצוב בולט שקשה לפספס אפילו ממרחק. עם לוח עמוס בפרטים אבל עדיין קריא ועם מראה שכמעט ולא השתנה לאורך השנים, שעון הטייסים של ברייטלינג שהפך לאייקון בעולם השעונים ועולם התעופה, כשגם אם נדמה כי בשנים האחרונות הוא מאבד מעט מהמעמד וההילה שלו בעולם השעונים, עדיין קשה להתעלם ממנו ואין ספק כי הוא בחירה נפלאה עבור כל חובב שעונים.

רולקס דייטג'אסט

רוצים שעון רולקס אייקוני שלא קוראים לו סאבמרינר, דייטונה או GMT MASTER ? לכו על הדייטג'אסט. עם מגוון גדלים, בזלים חלקים או משוננים, שימוש במתכות שונות, צבעים שונים ללוחות ואפילו שיבוצי יהלומים, סביר להניח שכל אחד ימצא דייטג'אסט שהוא לא יתנגד ללבוש באופן יום-יומי ותרשו לנו להמר שהוא לא יאבד מהייחודיות שלו גם בעוד שנים.

טאג הויר מונאקו

אולי הדגם האייקוני ביותר של טאג הויר, שמגיע גם הוא עם גוף מרובע, כמו הקרטייה טנק, שתורם ככל הנראה לפופולריות שלו. העיצוב יוצא הדופן עזר למונאקו לרכוש לו ציבור רחב של מעריצים בקרב חובבי השעונים, עם עיצוב ומראה שלא ניתן לפספס, כל אחד מהגרסאות של המונאקו תהיה נהדרת, אבל אין ספק שהגרסה המקורית, עם הלוח הכחול, היא המבוקשת ביותר.