7 עובדות מפתיעות על ברייטלינג שאתם צריכים להכיר

7 עובדות מפתיעות על ברייטלינג שאתם צריכים להכיר


פורסם ב :ינואר 1, 2022,על ידי :שוני

ינואר 1, 2022

אם אתם חובבי שעוני יוקרה, אתם בוודאי מכירים את ברייטלינג, יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית, אשר הוקמה בשנת 1884 על ידי לאון ברייטלינג בסנט אימייר שבשוויץ. אתם ככל הנראה גם מכירים את סדרות השעונים המפורסמות של החברה כמו האמרג'נסי, כרונומט, נוויטיימר, סופר-אושן ועוד. אבל אספנו עבורכם עובדות מפתיעות על ברייטלינג שאתם צריכים להכיר.

השם ברייטלינג לא הופיע על שעונים במשך 40 שנה

ברייטלינג הוקמה כאמור בשנת 1884 וכבר מאז החלה לייצר שעונים נהדרים, אבל רק כעבור 40 שנה, בסוף שנות העשרים של המאה הקודמת, השם ברייטלינג החל להופיע על לוחות של שעונים, אשר נמכרו עד אז ללא סימן זיהוי כלשהו. אז אם אתם מוצאים שעון ישן בשוק הפשפשים והוא נראה לכם כמו ברייטלינג אבל אין עליו סמל כלשהו – רוצו לקנות אותו …

השעונים של ברייטלינג היו בשימוש על ידי המשטרה למדידת מהירות של מכוניות

בשנות השלושים של המאה הקודמת פיתחה ברייטלינג שעון עצר מדויק מאוד, בשם ויטסה (Vitesse). הדיוק של השעון היה כל כך גבוה, עד שכוחות משטרה השתמשו בו כדי למדוד מהירות של כלי רכב באותה תקופה. באותה תקופה כמובן לא היה עוד רדאר או אמצעי מתקדם אחר למדידת מהירות של מכוניות, כך שהשעון של ברייטלינג היה כלי חשוב עבור השוטרים לחשב את המהירות של כלי רכב נוסעים, תוך שהם מחשבים את הזמן שלקח להם לעבור מרחק מסוים.

ברייטלינג כמעט פשטה רגל פעמיים

אם נדמה לכם שהדבר הכי יציב בעולם זה יצרנית שעונים שוויצרית – אתם טועים. יצרניות השעונים עברו בקושי את משבר הקוורץ, כשברייטלינג עצמה עברה שני משברים קשים מאוד שכמעט וחיסלו את החברה. בתקופת השפל הכלכלי הגדול, בשנות השלושים של המאה הקודמת, המכירות של שעוני ברייטלינג נפגעו בצורה אנושה והחברה כמעט וחדלה להתקיים. משבר הקוורץ היה האיום הקיומי השני על ברייטלינג, אשר יצאה ממנו בשן ועין, כמו תעשיית השעונים כולה, אבל הצליחה לבנות את עצמה מחדש ולהמשיך את המורשת המפוארת שלה כיצרנית שעוני יוקרה.

עובדות מפתיעות על ברייטלינג

עובדות מפתיעות על ברייטלינג

חיל האוויר הבריטי הציל את החברה

כבר סיפרנו לכם שבתקופת השפל הכלכלי הגדול בשנות השלושים של המאה הקודמת, ברייטלינג כמעט חדלה להתקיים. הלקוח שהציל למעשה את החברה והבטיח את המשך קיומה היה ה-RAF, ה-Royal Air Force – חיל האוויר הבריטי, אשר הזמין מהחברה באופן שוטף מספר גדול של שעוני כרונוגרף בשנת 1939 עבור כלי הטיס שלו. ההזמנה הזו לא רק הצילה את ברייטלינג, אלא גם הפכה אותה לשחקן משמעותי בתחום ייצור מכשירי מדידת זמן לתחום התעופה.

ברייטלינג המציאה את הכרונוגרף, אבל לא היה לה מנגנון משלה עד לשנת 2009

למרות שלאון ברייטלינג ובנו המציאו את שעון היד הראשון בעולם עם מנגנון כרונוגרף, רק בשנת 2009 החברה השיקה את מנגנון הכרונוגרף הראשון שלה. עד אז החברה השתמשה במנגנונים של חברות כמו ETA או VALJOUX. בשנת 2009 השיקה החברה את קליבר B01, אחד ממנגנוני הכרונוגרף המוכרים ביותר בעולם השעונים כיום.

ברייטלינג ייצרה את שעון הכרונומט עבור מתמטיקאים בין היתר

כולם יודעים שברייטלינג ייצרה את שעון הנוויטיימר עבור טייסים והוא אפילו אומץ על ידי איגודי טייס כמו ה-OPOA, אבל ידעתם שהכרונומט של החברה יוצר עבור מתמטיקאים, אשר השתמשו בשעון לחישוב מידות שונות בצורה קלה ומהירה.

ברייטלינג עזרה לטודור, חברת הבת של רולקס

טודור היא חברת בת של רולקס, יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית המפורסמת ביותר בעולם. כשטודור רצתה לפתח שעון כרונוגרף משלה, כולם האמינו שהיא תפנה לרולקס. אבל טודור בחרה דווקא בברייטלינג אשר עזרה לה עם קליבר ה-B01 שלה עליו מבוסס מנגנון הכרונוגרף הראשון של טודור.

עובדות מפתיעות על ברייטלינג – לסיכום

אז אם העובדות הללו גורמות לכם לרצות לרוץ ולקנות שעון של ברייטלינג, אתם יכולים להירגע ואתם לא חייבים לרוץ. אתם מוזמנים תמיד אלינו, לשניידר שעונים ותכשיטים ואנו נשמח להציג בפניכם את הליין המלא של שעוני ברייטלינג שיש לנו במלאי, שעוני ברייטלינג חדשים, שעוני ברייטלינג יד שניה ועוד.

לכתבות נוספות על שעוני ברייטלינג במגזין שעוני היוקרה הישראלי WATCHGURU.

למגוון שעוני ברייטלינג אצלנו בחנות.

דילוג לתוכן