fbpx

5 טרנדים בעולם שעוני היוקרה לשנת 2024

5 טרנדים בעולם שעוני היוקרה לשנת 2024


פורסם ב :מרץ 7, 2024,על ידי :שוני

מרץ 7, 2024

אנחנו נמצאים כבר כמעט בסוף הרבעון הראשון של שנת 2024, כשאוטוטו תפתח תערוכת השעונים גדולה בעולם, תערוכת Watches & Wonders 2024 בז׳נבה שבשוויץ שבה צפויות יצרניות השעונים להציג את השעונים החדשים שלהן לשנה הקרובה. עם זאת, החודשיים שחלפו מתחילת השנה סיפקו לנו לא מעט שעונים חדשים ומעניינים, כשמהם אנחנו יכולים להבין ולראות לאן הולך עולם השעונים בשנה הקרובה. מוזמנים להצטרף אלינו למאמר שלנו – 5 טרנדים בעולם שעוני היוקרה לשנת 2024 ולגלות מה הטרנדים שיהיו בולטים בעולם השעונים בשנה הקרובה. 

גופי שעונים קטנים יותר

לאחר מעל לעשור שבו תעשיית השעונים לא הפסיקה להגדיל את גופי השעונים השוויצריים, כשהיא מציעה שעונים גדולים יותר ויותר, בשנים האחרונות אנחנו רואים דווקא מגמה הפוכה – גופי שעונים קטנים יותר ויותר, כש-36 מ״מ לשעוני גברים זה כבר לא מילה גסה. מי שמכתיבים בעיקר את המגמה הזאת הם הצרכנים באסיה, שהעדיפו באופן מסורתי לאורך שנים גופי שעונים קטנים יותר, מה שהוביל את יצרניות השעונים לאמץ את הגישה הזאת, כשבשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר דגמי שעונים שהעיצוב שלהם רחוק מלהיות יוניסקסי, אבל הם עדיין מגיעים בקוטר של 36-38 מ״מ. 

חומרים ופרקטיקות ברי קיימא

יצרניות שעונים רבות, בעיקר בתחום שעוני הצלילה, עושות שימוש הולך וגובר בחומרים ממוחזרים, בין אם בגופי השעונים, כשבשנים האחרונות ראינו לא מעט גופי שעונים מפלסטיק ממוחזר ומתכות ממוחזרות ועד לרצועות השעונים, שעשויות מרשתות דיג ישנות. למגמה הזאת צריך להוסיף יצרניות כמו שופארד שמשתמשת בסגסוגת זהב שנקראת Ethical Gold – זהב אתי – זהב שמגיע ממקורות שבהם נשמרים זכויות העובדים ואין ניצול של האוכלוסיה המקומית (זוכרים את הסרט לגעת ביהלום / יהלום הדמים עם ליאונרדו דיקפריו?). בנוסף, מה שהתחיל בארצות הברית ובקליפורניה ליתר דיוק, עם האיסור על שימוש ברצועות עור מן החי, הולך ומתפשט, כשנראה כי תעשיית השעונים מנסה לעשות את המעבר לרצועות עור מלאכותיות.

הוינטאג׳ עושה קאמבק

אם פעם וינטאג׳׳ היה משהו שהיינו מתביישים בו, הרי שבשנים האחרונות נראה כי כל יצרניות השעונים מאמצות בחום את טרנד הוינטאג׳׳ ואפילו לא טורחות לנסות ולחדש ולהציג\להשיק שעונים בעיצוב חדש. האמת? עם שעונים נהדרים כמו השעונים של לונג׳ין, שמציגה שעוני וינטאג׳׳ נהדרים שלה בגרסאות מחודשות, או יצרניות כמו טאג הויר, זניט ואחרות, ששולפות שעונים אייקוניים מההיסטוריה שלהן ומשיקות אותם במהדורות Re-Issue מיוחדות, אנחנו לא באמת מתלוננים. 

שעונים נייטרליים מגדרית

בעולם שבו הגבולות בין מגדרים הולכים ומצטמצמים, גם חובבי השעונים צריך להיפרד מסטיגמות כמו ״שעון נשים״ או ״שעון גברים״ ונראה כי גם אם יצרניות השעונים לא באמת מכריזות על זה בקול רם, הרי שחלק לא מבוטל מהן משיק בשנים האחרונות שעונים ״נייטרלים מגדרית״ – כאלו שלא באמת אפשר לקבוע אם הם מיועדים לנשים בלבד או לגברים בלבד. כבר הזכרנו את המגמה של שעונים בקוטר קטן יותר לגברים, אבל זה גם לא כל כך נדיר לראות שעונים בקוטר של 40-41 מ״מ לנשים ואם אתם חושבים ששעון בקוטר כזה לא באמת מתאים לנשים, אנחנו מזמינים אתכם ללכת ולהתווכח עם פנריי ….

המחירים ממשיכים לעלות

מיתון עולמי? הצחקתם את תעשיית השעונים השוויצרית וחובבי השעונים מסביב לעולם. לא רק שמחירי שעוני היוקרה לא יורדים, הם גם ממשיכים לעלות, בהתאמה לאינפלציה העולמית. המחירים הממוצעים לשעוני יוקרה הולכים ועולים, כשאולי אנחנו צריכים לדייק ולהשתמש במושג שעונים שוויצריים ולאו דווקא שעוני יוקרה, כי גם ברמות המחירים של השוק הנמוך (מתחת ל-1,000 דולרים) אנחנו רואים עליות מחירים. מלבד עליות המחירים, הביקוש לשעוני ספורט לא מתמתן ומותגים הולכים ומערימים קשיים בדרך להשיג את שעון החלומות שלכם. אז אם חלמתם לטוס לאירופה ולחזור עם רולקס סאבמרינר או GMT MASTER II על היד שלכם, אנחנו מצטערים לבאס אתכם, אבל כנראה שתצטרכו להמשיך ולחלום … 

5 טרנדים בעולם שעוני היוקרה לשנת 2024 – לסיכום

אל תתנו לכתבה שלנו לבאס אתכם ובמיוחד לא לעובדה שמחירי השעונים ממשיכים לעלות. הדרך הפשוטה ביותר והחכמה ביותר להתמודד עם המגמה הזאת, היא פשוט לקנות שעוני יד שנייה. שעוני יד שנייה מגיעים לאחר ירידת הערך שחווה כל שעון חדש, כך שאתם יכולים לקנות אותם מבלי לקרוע את הכיס. בנוסף, כשאתם קונים שעון יד שנייה אצלנו, אתם מקבלים תעודת מקוריות שלנו, מלבד התעודות המקוריות של השעון (במידה והן קיימות), אחריות שלנו לשנה, פריסת תשלומים נוחה והכי חשוב – מגוון רחב של שעוני יוקרה בטווח רחב של מחירים, סגנונות וגדלים.

השעון הבא שלכם כבר מחכה לכם, לא הגיע הזמן להתחדש? 

דילוג לתוכן