שעון חדש או יד שניה?

שעון חדש או יד שניה?


פורסם ב :דצמבר 24, 2019,על ידי :schneider

דצמבר 24, 2019

כולנו מכירים את התחושה הנלווית לרכישת מוצר חדש. בין אם מדובר בבגד מבית אופנה מוביל כלשהו ולהסתובב לאחר מכן בקניון עם השקית שנושאת את הלוגו של אותה חברה, או להוריד את הניילונים מהכיסאות של רכב חדש. אם אתם לא יודעים, יש אפילו ריחן לרכב בניחוח של רכב חדש. אין ספק שכולנו אוהבים לרכוש מוצרים חדשים וכמעט בכל תחום בחיים נעדיף לרכוש מוצר חדש וכלל לא נחשוב לרכוש מוצר יד שניה ובמקרים רבים אפילו לא נסכים לרכוש מוצר יד שניה. אבל בעולם השעונים, לא רק שמוצר משומש או "יד שניה" לא נחשב למשהו לא נורמלי, אלא שבמקרים רבים האופציה הראשונה לרכישה של לא מעט אנשים תהיה דווקא שעון יד שניה ולא שעון חדש. למה אנשים מעדיפים במקרים רבים לקנות דווקא שעון יד שניה והאם כדאי לכם באמת לקנות שעון משומש ולא שעון חדש? ננסה לענות על השאלות הללו.

ירידת ערך

כולנו היינו רוצים את השעונים החדשים ביותר והיקרים ביותר, אבל מה לעשות ששעון חדש עולה לרוב הרבה יותר משעון משומש. שעון, כמו כמעט כל מוצר בעולם, ברגע שהוא עובר מסטטוס "חדש" – כלומר, עדיין נמצא בחנות והוא עם המדבקות עליו, למצב "משומש", כשלצורך העניין, משומש זה גם שעון שקניתם והרגע יצאתם איתו מהחנות והוא עדיין עם המדבקות עליו, אותו שעון מאבד נתח מסוים מהשווי שלו. אז אם אנחנו נמנעים מרכישה של שעון חדש, אנחנו יכולים להימנע מירידת הערך שלו ומצד שני תג מחיר נמוך יותר לשעון משומש מאפשר לנו לרכוש שעונים ברמה גבוהה יותר מזו שיכולנו לקנות כחדשים.

איכות זה לא מילה גסה

שעוני היוקרה ומרבית השעונים בטווח מחירים של 2,000-3,000 ₪ ומעלה מגיעים באיכות ייצור גבוהה ביותר, עם שימוש בחומרים מתקדמים ואיכותיים ומנגנונים אמינים במיוחד, שמעניקים לכם בטחון ושקט נפשי בקנייה של שעון משומש, כשאתם יודעים שהוא יוכל לשמש אתכם לאורך שנים רבות.

שעון חדש או יד שניה?

שעון חדש או יד שניה?

זמינות

רוצים לקנות שעון רולקס חדש מדגם סאבמרינר, דייטונה או GMT MASTER II ? נא להתאזר בסבלנות. את השעונים הללו כמעט ולא ניתן להשיג אצל המשווקים המורשים של רולקס ברחבי העולם ואם תרצו לרכוש אחד מהם, תצטרכו לחכות זמן רב (לפעמים גם מספר שנים) לפני שתוזמנו אחר כבוד לקבל את השעון המיוחל. רוצים בכל זאת שעון כזה ולא יכולים להתאפק? מוזמנים לרכוש אותו משומש, שם אמנם במקרים מסוימים תצטרכו לשלם על דגם כזה או אחר יותר מתג המחיר שלו כחדש, אבל לפחות תוכלו להשוויץ ברולקס שלכם בחתונה של החבר הכי טוב שלכם או בדייט הבא שלכם.

מראה ועיצוב

שוב פעם בניגוד לתחומים רבים, בעולם השעונים, לחובבי שעונים רבים קוסם דווקא המראה הישן, הקלאסי והוינטאג'י על פני מראה מודרני ומה לעשות, בלא מעט מקרים, חסר אופי או כזה שנראה כאילו עשו "העתק הדבק" בין יצרנית אחת לשנייה. לא סתם יצרניות שעונים רבות מנסות להעניק לשעונים שלהם מראה וינטאג'י על ידי שימוש בצבעים דהויים או פטינה מזויפת, אותם ניתן להשיג ללא מאמץ ובמראה "הטבעי" ביותר, בשעון משומש.

לסיכום

כמו שראיתם, יש לא מעט סיבות לקנות דווקא שעון יד שניה ולא שעון חדש. מוזמנים לפנות אל המומחים שלנו כדי למצוא את השעון הבא שלכם!