עשרת הדיברות של חובבי השעונים

עשרת הדיברות של חובבי השעונים


פורסם ב :מרץ 2, 2020,על ידי :yaniv

מרץ 2, 2020

אם אתם גברים חובבי סטייל, סביר להניח שאתם מכירים כמה חוקים שהם בבחינת ייהרג ובל יעבור. למשל, לא לובשים חגורה שחורה עם נעליים חומות או לא לובשים מכנסי ג'ינס עם ג'קט מחויט. אבל מה לגבי שעונים? האם אתם מכירים את כל החוקים שצריך לדעת כשאתם עונדים שעון או כשאתם חובבי שעונים? ריכזנו עבורכם את עשרת הדיברות של חובבי השעונים, כדי שלא תצאו שוק במקום שיק, בפעם הבאה שאתם עונדים את השעון שלכם.

ימין או שמאל ? איפה שנוח לכם

פעם חשבו ששעון עונדים על היד הלא דומיננטית – ימניים יענדו את השעון על יד שמאל, שמאליים יענדו את השעון על יד ימין. היום החוק הוא הרבה יותר פשוט – תענדו את השעון על היד שנוח לכם. אם השעון שלכם מגיע עם מגן כתר וכפתורי כרונוגרף בולטים בצד ימין של גוף השעון, אין שום סיבה הגיונית שתענדו אותו על יד ימין.

לא צמוד ולא רפוי

השעון ורצועת השעון לא צריכים לחנוק את היד שלכם ומצד שני הם לא צריכים להיות גם רפויים מדי ו"לטייל" לכם על הזרוע. הרזיתם או העליתם במשקל ? לכו לשען הקרוב לביתכם שיתאים עבורכם את הרצועה.

כהה הולך עם כהה, בהיר הולך עם בהיר

אל תנסו לצאת בהצהרות אופנתיות. שעון עם לוח כהה ישתלב הרבה יותר טוב עם חליפה מחויטת בגוונים כהים. להופעה יום-יומית עם חולצת פולו בהירה, אתם יכולים לבחור בשעון עם לוח בהיר.

אל תסתכלו על השעון שלכם כל דקה

אנחנו מבינים שאתם מתרגשים מהרולקס החדש שלכם, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להסתכל עליו כל דקה, במיוחד אם אתם נמצאים בפגישה או בחברת אנשים, הם עלולים לחשוב שאתם ממהרים למקום אחר או פשוט לא נהנים מחברתם.

התאימו את השעון לזמן ולמקום

אם הזמינו אתכם להפלגה ביאכטה לקפריסין או סתם לחופי ישראל, זה לא הזמן להוציא מהכספת את הפטק פיליפ קלטרבה שלכם ומצד שני אם הזמינו אתכם לקוקטייל חגיגי עם קוד לבוש מעונב, עדיף שתוותרו על הפנריי לומינור.

עשרת הדיברות של חובבי השעונים

עשרת הדיברות של חובבי השעונים

מתלהבים משעון של מישהו אחר? מרחוק

ראיתם על היד של מישהו את הדגם האחרון של רולקס, שאפשר לקנות אותו רק אם אתם סלבס נחשבים או שהמתנתם ברשימת המתנה שלוש שנים? אל תגעו לו בשעון. אתם מוזמנים להחמיא לו ולהתרשם מהשעון מקרוב, אבל פשוט אל תגעו בשעון של מישהו אחר.

התאימו את השעון לפרק היד שלכם

אתם מבלים שעות בחדר הכושר ואתם נראים כמו הגרסה הקלה של שוורצנגר? אל תנסו לשים שעון בקוטר של 36 מ"מ על היד שלכם, זה  יראה מצחיק. מצד שני אם אתם עכברי מקלדת והאימון היחיד שלכם זה שיטוט ללא הפסקה באתרי שעונים ואתם לא בעלי מבנה גוף גדול במיוחד, אל תסתובבו עם שעונים בקוטר של 47 מ"מ.

יהלומים ? לא בבית ספרנו

אם אתם לא ראפר בעל שם עולמי, תאמינו לנו, פשוט תוותרו על שעונים  משובצים ביהלומים. זה לא עושה רושם על אף אחד ולא בטוח שאתם באמת רוצים את תשומת הלב שהיהלומים מושכים.

גיוון זה לא מילה גסה

חסכתם שקל לשקל והצלחתם לקנות את הרולקס שתמיד חלמתם עליו? תנסו לגוון מדי פעם ולענוד גם שעונים אחרים מהאוסף שלכם, כדי לא להיראות כל הזמן אותו דבר וכדי להתאים את השעון למקום ולזמן הנכון.

התאימו בין מתכות וצבעים

אל תכניסו אותנו לויכוח על מתי אפשר להתחיל להסתובב עם שעון זהב, אבל אם כבר יש לכם אחד כזה באוסף שלכם, תנסו להתאים אותו לאביזרים נוספים שאתם לובשים – חפתים, סיכה לעניבה או אבזם של החגורה. אם אתם מעדיפים שעונים מזהב לבן או מתכת בהירה אחרת, לכו על אבזם חגורה מברזל, חפתים וסיכה לעניבה בצבעים תואמים.

ולמי שלא הבין – הכל מותר! קחו את החיים בקלות ותמשיכו ליהנות מהתחביב שלכם 🙂