מה עונדת האצולה הבריטית?

מה עונדת האצולה הבריטית?


פורסם ב :פברואר 27, 2020,על ידי :yaniv

פברואר 27, 2020

אנגליה או ליתר דיוק בריטניה (הממלכה המאוחדת) לא יורדת מכותרות החדשות בחודשים האחרונים בשל הברקזיט – משאל העם שנערך בממלכה בעקבותיו הוחלט על עזיבת האיחוד האירופי. לרגל האזכורים הרבים של הממלכה המאוחדת בכותרות, החלטנו שהגיע הזמן לבדוק אלו שעונים עונדים כמה מהפוליטיקאים המפורסמים במדינה כיום ובעבר וכמובן אנשי משפחת המלוכה. אז אתם תמיד שאלתם את עצמכם – מה עונדת האצולה הבריטית? הגיע הזמן לגלות.

בוריס ג'ונסון – פיאג'ה טרדישן משנות ה-90

בוריס ג'ונסון נצפה מספר פעמים עונד שעון דרס אלגנטי, כשרבים טעו וחשבו שמדובר בשעון קוורץ פשוט, אבל לג'ונסון יש טעם לא רע בשעונים ובמבט מקרוב חובבי שעונים הצליחו לזהות כי מדובר בשעון דרס של פיאג'ה, הטרדישן, משנות התשעים של המאה הקודמת.

דייויד קמרון

בשנת 2012 הצהיר דייוויד קמרון בראיון כי הוא מעולם לא ענד שעון או טבעת נישואין. ההצהרה הזאת ככל הנראה גרמה ליצרן שעוני היוקרה הבריטי רוג'ר סמית (Roger W. Smith) להרים את הכפפה ולייצר בשנת 2013 שעון במיוחד עבור קמרון, ראש הממשלה דאז. השעון – "Great Britain"

טוני בלייר

אחד מראשי הממשלה המפורסמים של הממלכה המאוחדת נצפה עונד דגמים שונים של שעונים, כשבמקרים רבים לא הצליחו חובבי שעונים לזהות את הדגם המדויק של השעון שהוא עונד, אלא שבמספר הזדמנויות שונות הוא נצפה עונד שעון רולקס מפלדת אל-חלד, אם כי גם כאן הדגם המדויק של השעון לא ניתן היה לזיהוי ודאי, שכן בלייר דאג להחביא את השעון היטב מתחת לשרוול החולצה שלו או שרוול החליפה שלו.

אחד הסיפורים המשעשעים ביותר אודות בלייר ושעוני יד מגיע משנת 2010, תקופה בה פורסם כי הוא מרוויח כ-6,000 פאונד לדקת נאום. באותה תקופה כנראה שמישהו במשפחת בלייר החליט לנקות את המגירות בבית, כשאשתו של בלייר פרסמה למכירה ב-eBay שעון יד מדגם Locman Mare טיטניום, עליו נכתב כי השעון "ללא שימוש באריזה המקורית שלו ועם אחריות". השעון נמכר בסופו של דבר תמורת 98 פאונד. הסיפור לא היה מעניין כל כך אלמלא התברר כי אותו שעון הוענק לבלייר במתנה על ידי סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה שהיה מעורב באינספור שערוריות, שהעניק מספר שעונים כאלו במתנה לפוליטיקאים ברחבי העולם, כשעל פי ההערכות, בלייר שילם הרבה יותר (כ-300 פאונד על פי ההערכות) כדי לשמור את המתנה ברשותו לאחר שסיים את תפקידו כראש הממשלה …

הנסיך צ'ארלס

הנסיך צ'ארלס נצפה עונד ביותר מהזדמנות אחת שעון יד מרשים, ה-Parmigiani Fleurier Toric כרונוגרף. גם בחתונה הגדולה האחרונה במשפחת המלוכה, של בנו הנסיך הארי, נצפה הנסיך צ'ארלס עונד את השעון, איתו הוא נצפה החל משנת 2015. אמנם מדובר בשעון יוקרה עם תג מחיר של 5 ספרות ביורו (או פאונד, תלוי באיזה מטבע בא לכם להשתמש), אבל עדיין מדובר בשעון יוקרה "צנוע", בוודאי ביחס למה שהיינו מצפים מנסיך ממשפחת המלוכה, שבוודאי כל יצרנית שעוני יוקרה תשמח להשיק מהדורה מיוחדת ובלעדית עבורו.

הנסיך הארי

כיאה לבן מלוכה עם עבר קרבי, הנסיך הארי נצפה עונד במספר הזדמנויות שעון יד של רולקס, האקספלורר 2. אמנם מדובר בשעון יוקרה, אך עדיין מדובר באחד השעונים העמידים ביותר של רולקס וכזה שכיאה לשמו, מיועד לתנאים הקשים ביותר, תכונה שבוודאי שימשה את הנסיך כששירת באפגניסטן.

 

הנסיך וויליאם

עוד בן מלוכה עם טעם צנוע בשעונים, אם כי מסיבות קצת יותר מרגשות. הנסיך וויליאם נצפה עונד באינספור הזדמנויות את שעון האומגה סימאסטר 300. אמנם מדובר באחד השעונים האייקוניים ביותר של יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית, אבל שוב פעם היינו מצפים מבן מלוכה לענוד שעון קצת יותר מפואר או יקר. אבל הסיבה שהנסיך וויליאם כמעט ולא מוריד את השעון הזה מפרק היד שלו, היא העובדה שמדובר במתנה מאמו, הנסיכה דיאנה המנוחה, לכן ניתן להבין את הערך הרגשי המיוחד של השעון עבורו.

 

מה עונדת האצולה הבריטית?

מה עונדת האצולה הבריטית?