מבט מקרוב על רולקס דייטונה

מבט מקרוב על רולקס דייטונה


פורסם ב :יוני 24, 2019,על ידי :schneider

יוני 24, 2019

הדגם החדש של רולקס דייטונה הוצג בשנת 2000 ביריד BaselWorlsd. שעון זה ייצג את התנועה החדשה בחברת רולקס, שעיצבה שעונים במשך יותר מחמישים שנים. דגם זה היה תוצאה של שנים של פיתוח, ונועד לשפר את הדיוק והאמינות של רולקס דייטונה. המומחים היו נלהבים, למרות שרוב השינויים שחלו התרחשו בתוך השעון ולא בחלק החיצוני שלו, ואנשים רבים שלא השתמשו בשעון למטרותיו הכרונוגרופיות המקוריות, אפילו לא הבחינו בהבדלים. החלטנו שזה הזמן לתת לכם מבט מקרוב על רולקס דייטונה, כדי שתכירו את השעון המיוחד הזה כמו שצריך. 

ההיסטוריה של מורשת רולקס דייטונה

הדגם הראשון של רולקס דייטונה, שהושק בשנת 1963, כוון כדי לנצל את הפופולריות הגוברת של מרוצי המכוניות. חברת רולקס הפיקה סדרת שעונים כרונוגרפים בעבר, אבל הם היו שייכים לדור הקודם, מבחינת העיצוב האלגנטי.

רולקס היא חברה ממוקדת ומכוונת מאוד, וזה לא היה המקרה בשנות החמישים והשישים, כשבמקרים רבים התרחש מצב של חוסר החלטיות לגבי שמות המודלים. שעוני הצלילה כמעט נקראו Diver, וחלק מהשעונים מצאו את דרכם אל השוק עם חוגות מסומנות בברור. באופן דומה, רולקס דייטונה תוכנן במקור להיקרא 'לה מאן'.

שינויים משמעותיים במבנה הפנימי של השעונים החדשים

השינויים הפנימיים המשמעותיים ביותר בדגם החדש של רולקס דייטונה היו שיפורים מתקדמים ברכיבים הפנימיים של השעון, במונחים של דיוק שמציע ערך רב לשעונים שמשמשים למטרות כרונוגרפיה, ועיצוב מרהיב.

העיצוב החכם והתכונות המשודרגות בדגם החדש של דייטונה, שילבו את מה שבעבר היו שני מנגנונים נפרדים, ליחידה אחת שתופסת פחות מקום. השטח היקר הזה התפנה בתוך השעון, כך שהדגמים החדשים של רולקס דייטונה מאפשרים לשעון לעבוד טוב יותר, ועם רמת דיוק משופרת.

מבט מקרוב על רולקס דייטונה

מבט מקרוב על רולקס דייטונה

הרבה פחות ברגים וחלקים

הדגם החדש כולל, למשל, 12 ברגים, לעומת יותר מארבעים ברגים ששימשו בדגמים המוקדמים, והם כוללים גם שימוש מופחת בחלקים, בשיעור של עשרים אחוזים, בהשוואה לשעונים קודמים.

החלק החיצוני של השעון

החלק החיצוני של רולקס דייטונה החדש דומה מאוד לדגמים הישנים, אך בוצעו כמה שינויים עדינים וחשובים, כמו למשל שינוי במיקום מחוון השניות.

סמני שעה מורחבים זוהרים, וזיזים מלוטשים במקום גימור מוברש, הם התכונות האהובות על משתמשי רולקס דייטונה, כולל תפקוד כרונוגרפי נהדר, ומראה יפה שנשמר במשך שנים.

למה יש רשימת המתנה ארוכה?

תופעת רשימת ההמתנה נבנתה במשך עשרות שנים, והחלה בשנת 1988, כשחברת רולקס התאימה את הקוסמוגרף שלה לתנועה אוטומטית. רשימת ההמתנה החלה לגדול כי היה מחסור בדגמים מקוריים.

היום ההתנהלות זהירה בכל הנוגע לשיווק שעוני רולקס דייטונה, עם ייצור שנתי עולמי שמוגבל לאלפים בודדים. שעוני רולקס היו ותמיד יהיו סמל לסטטוס, פוטנציאל להשקעה, ולחלק מהאנשים משתלם להמתין עד למציאת הדגם שהם אוהבים.

דגמי הרולקס האהובים עליכם מחכים לכם

בחברת שניידר, מרכז השעון והתכשיט ברעננה, ובאתר החברה, תוכלו למצוא מגוון שעוני רולקס, חדשים או ביד שנייה, מדגמים מוכרים היטב, ללא רשימת המתנה, אך עם דגמים שאספני רולקס מוקירים ואוהבים.