השקעה בשעוני יוקרה

השקעה בשעוני יוקרה


פורסם ב :ינואר 20, 2020,על ידי :schneider

ינואר 20, 2020

השקעה בשעוני יוקרה. בניגוד למרבית מוצרי הצריכה והיוקרה, בהם ברגע שקנית אותם, הם כבר מתחילים לאבד מהערך שלהם וברגע שאתה רוצה למכור אותם, אתה יודע שאתה הולך לאבד חלק ניכר מההשקעה שלך, כשמדובר בשעוני יוקרה אנחנו נתקלים בסיפור אחר לחלוטין. לא רק שיש מקרים רבים שבהם לא תאבד חלק משמעותי מהסכום ששילמת עבור השעון, ובמקרים מסוימים, אפילו תוכלו לקבל את כל סכום ההשקעה שלכם בחזרה או אפילו יותר מזה – לקבל יותר ממה ששילמתם. איך ולמה זה בדיוק קורה ? אתם מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

טירוף המכירות הפומביות

גם אם אתם לא חובבי שעונים מובהקים, בוודאי שמעתם בשנים האחרונות על לא מעט מקרים בהם שעוני יוקרה נמכרו במכירות פומביות בסכומים שוברי שיאים. לרוב מדובר בשעונים משומשים שהיו בעבר בבעלות של אישים מפורסמים, אבל לא רק שעונים כאלו הצליחו לגרוף סכומי עתק במכירות פומביות שונות. הסכומים הגבוהים ששולמו עבור שעונים כאלו תפסו את תשומת ליבם של משקיעים ברחבי העולם ושל חובבי שעונים וגרמו להם להתעניין גם הם בשעונים כהשקעה ובמקביל העלו את המחירים לדגמים מסוימים והפכו אותם למבוקשים עוד יותר.

בעיות אספקה ורשימת המתנה

גורם נוסף שמעלה את מחירם של שעונים והופך דגמים מסוימים לשעונים עם פוטנציאל גבוה במיוחד לשמירת ערך ואפילו יותר מזה, להפוך לשעונים עם ערך גבוה יותר מהמחיר המומלץ לצרכן שנקבע עבורם, היא העובדה שבמקרים רבים מדובר בשעונים שכמעט ולא ניתן להשיג בשוק. שעונים כמו הנאוטילוס של פטק פיליפ, אותו תקבלו מספר שנים לאחר ששילמתם את הסכום המלא עבורו או דגמים מסוימים של שעוני רולקס שגם הם מגיעים עם רשימת המתנה בת מספר שנים, הופכים את הדגמים הללו למבוקשים מאוד ומעלים את הערך שלהם בשוק השעונים.

השקעה בשעוני יוקרה - רולקס באטמן שהערך שלו רק הולך ועולה

השקעה בשעוני יוקרה – רולקס באטמן שהערך שלו רק הולך ועולה

הפסקת ייצור

במקרים רבים, יצרניות שעונים מייצרות כמות מסוימת משעון מסוים או בסדרה מסוימת ולאחר תקופה מסוימת, בין אם מדובר במחסור בחומרי גלם מאותו סוג (אם מדובר באבני חן נדירות או מתכות מיוחדות) או בגלל שינוי עיצובי והחלטה שיווקית, הן מחליטות לבצע שינויים כאלו ואחרים בעיצוב של השעון. במקרים רבים, לאחר השינוי הזה, הערך של השעון המקורי הולך ועולה ומתפתחת סביבו קהילת אספנים שמחפשת דווקא את העיצוב הישן ולא החדש ושוב פעם תורמת לעליית הערך של השעון המקורי וגורמת לו להימכר בסכומים גבוהים.

סלבס

כמו לא מעט פריטי אספנות, גם בעולם השעונים, ברגע שהפריט מגיע עם היסטוריה וסיפור מאחוריו, כמו למשל בעלים קודמים מפורסם, הרי שהדבר מקפיץ מיד את שווי השעון והוא יכול להימכר בסכום גבוה הרבה יותר מדגמים מקבילים, כשכמעט ולא משנה מה הגיל והמצב של השעון. במשך כשנתיים שלמות, החל מאוקטובר 2017 ועד לנובמבר 2019, החזיק שעון רולקס דייטונה שהיה בבעלות השחקן המנוח פול ניומן בתואר שעון היד היקר ביותר בעולם, כשנמכר במכירה פומבית בסכום של 17.8 מיליון דולרים. שעונים נוספים של מפורסמים כמו אלביס פרסלי או מנהיגים כמו השאה הפרסי נמכרו גם הם בסכומים גבוהים במיוחד בגלל העובדה שהם היו בבעלות של אותם אישים.

תחביב שהוא גם השקעה

בניגוד לתחומי השקעה אחרים, שעונים הם מוצר שבו ניתן גם להשתמש לאחר שהשקעתם בו. רכשתם שעון רולקס מיוחד או פטק פיליפ נאוטילוס? אתם יכולים להתהדר בו בפגישת עסקים או בערב גאלה שאליו הוזמנתם ולענוד אותו. קצת יותר קשה לעשות זאת כשמדובר במניה של חברת סטארט-אפ מבטיחה או מטילי זהב …

רוצים לטעום קצת מעולם שעוני היוקרה מבלי לקרוע את הכיס? מוזמנים לרכוש שעוני יוקרה ביד שניה עם אחריות מלאה!