השעונים שכיכבו בסרטים

השעונים שכיכבו בסרטים


פורסם ב :פברואר 20, 2020,על ידי :yaniv

פברואר 20, 2020

כשאנחנו חושבים על שעונים בסרטים, באופן טבעי בתור חובבי שעונים אנחנו חושבים ישר ג'יימס בונד, אומגה ואם אנחנו קצת מרחיקי לכת, אז אולי אנחנו אפילו נזכרים בימים שהסוכן החשאי של הוד מלכותה ענד שעון מתוצרת רולקס. אבל ישנם כל כך הרבה שעונים אייקוניים שהופיעו על מסך הקולנוע בסרטים שהם לא מסדרת ג'יימס בונד, שהחלטנו שהגיע הזמן לעשות לכם היכרות עם כמה שעונים שכיכבו בסרטים, או ליתר דיוק – כמה מהשעונים הבולטים בתעשיית הסרטים לאורך השנים.

לאונדרו דיקפריו, הזאב מוול סטריט – טאג הויר Professional 1000

הפתעה כבר בשעון הראשון. אם יצא לכם לראות את הסרט  הזאב מוול סטריט (אם לא, אנחנו ממליצים לכם ללכת ולראות אותו), בוודאי זכור לכם שעון הזהב הנוצץ שעל ידו של ליאונרדו דיקפריו. רבים טועים וחושבים כי מדובר ברולקס סאבמרינר זהב. למעשה, דיקפריו, כשגריר נאמן של טאג הויר, מקפיד לענוד שעונים של החברה בהופעות רבות שלו וכך גם בסרטים. השעון המדובר שהוא עונד בסרט הזאב מוול סטריט הוא טאג הויר 1,000 פרופשיונל, שעון וינטאג'י דווקא משנות ה-80 המאוחרות. אם אתם מעריצים של דיקפריו, אז גם בסרט Inception (ותרשו לנו לא להשתמש בשם שלו בעברית …), אחד הסרטים הנהדרים של השחקן, הוא עונד שעון מתוצרת טאג הויר, הפעם את הקררה האוטומטי, רפרנס WV211B.BA0787.

כריסיטיאן בייל, אמריקן פסיכו, רולקס דייטג'אסט

הרוצח הסדרתי החביב ביותר בתולדות הקולנוע, פטריק בייטמן, עונד בסרט הבלתי נשכח אמריקן פסיכו שעון רולקס דייטאג'סט, כיאה לבנקאי השקעות חובב חליפות ארמני ועם חשבון בנק מרופד. השעון המדובר הוא דייטג'אסט 16013 טו-טון. השחקן הנהדר כריסטיאן בייל, שמגלם את פטריק בייטמן, נצפה עונד שעוני רולקס בסרטים נוספים שלו. בסרט  חלום אמריקאי משנת 2013 הוא עונד שעון רולקס מוזהב, כשעל פי הערכות של חובבי שעונים, הוא ענד רולקס דיי-דייט. סרט נוסף בו ענד בייל את השעון, בהקשר הרבה יותר מתבקש, הוא הסרט סגן הנשיא משנת 2018, בו הוא מגלם את דמותו של סגן נשיא ארצות הברית דיק צ'ייני. אם לא הבנתם, רולקס פרזידנט = רולקס דיי דייט מוזהב …

השעונים שכיכבו בסרטים

השעונים שכיכבו בסרטים

סיגורני וויבר, הנוסע השמיני, סייקו 7A28-7000

בחלק השני של סדרת סרטי הנוסע השמיני, שהגיע אלינו ב-1986, מופיעה דמותה של אלן ריפליי, אותה משחקת סיגורני וויבר הנפלאה, כשהיא עונדת שעון שגם היום, מעל ל-30 שנה לאחר יציאת הסרט נראה עתידני. שעון הכרונוגרף של סייקו שהגיע עם מנגנון כרונוגרף ועם לחצנים גדולים ובולטים הופיע במספר סצינות זכורות היטב לכל חובב קולנוע והפך לאחד השעונים האייקוניים של סייקו, שזכה למהדורה מחודשת בשנת 2015.

ריאן גוסלינג, דרייב, פטק פיליפ בהתאמה אישית

הסרט דרייב משנת 2011 מבוסס על ספר שנכתב בשנת 2005. בספר, נהג הפעלולים, אותו משחק בסרט ריאן גוסלינג, הוא לא אדם עשיר במיוחד, אבל הוא כן מתגאה בשעון שאותו קיבל בירושה מאביו. בהתאמה, דמותו של גוסלינג בסרט עונדת שעון פטק פיליפ, שבולט במיוחד במספר סצינות לאורך הסרט, אם כי במרבית סצינות הפעלולים בסרט מדובר ברפליקה שענדו הפעלולנים השונים שהחליפו את גוסלינג בסצינות האקשן השונות, במטרה שלא לפגוע בשעון המקורי. רוצים ללכת לקנות שעון פטק פיליפ כזה? אין סיכוי שתשיגו אחד. לא כי מדובר בשעון יקר במיוחד או שעון עם רשימת המתנה אינסופית, אלא כי מדובר בשעון שיוצר במיוחד עבור גוסלינג עבור הסרט, כשעל פי ההערכות מדובר בשעון בקוטר של 38 מ"מ, כיאה לשעון שאמור לעבור בירושה, עם לוח שנהב-לבן, מחוגים לבנים ותצוגת שניות בסאב-דייל בשעה 6 של השעון.

מת'יו מקונוהי, בין כוכבים, המילטון חאקי פילד

אין הרבה שעונים בתולדות הקולנוע, או יודעים מה, אין עוד שעונים בתולדות הקולנוע שזכו למקום כל כך מרכזי בסרט כמו השעון הזה. אם לא ראיתם את הסרט הנפלא הזה, אנחנו פשוט לא רוצים לקלקל לכם ולעשות לכם כאן ספוילר, אבל השימוש הנפלא שעושה הבמאי המצוין (שגם כתב את הסיפור לסרט) כריסטופר נולן בשעון הוא פשוט קסום עבור חובבי שעונים וחובבי קולנוע ובאמת שאנחנו לא רוצים להרחיב את הדיבור יותר ממה שכבר אמרנו. אם לא ראיתם את הסרט – אתם חייבים ללכת ולראות אותו.