האם שעוני קרטייה הם השקעה טובה?

האם שעוני קרטייה הם השקעה טובה?


פורסם ב :יולי 22, 2019,על ידי :schneider

יולי 22, 2019

האם שעוני קרטייה הם השקעה טובה? כשזה מגיע להשקעה בשעונים עדינים, רוב האנשים לא חושבים מיד על קניית שעוני קרטייה. הרעיון של בעלות על שעון במותג יוקרתי כמו רולקס, למשל, נתפס כמושך הרבה יותר, בשל הערך הידוע של שעונים אלו, אבל כמובן שאין ערובה כי כל שעון יקיים את ערכו, ללא קשר למותג שעומד מאחוריו.

השקעה בשעון קרטייה

בדרך כלל, השקעה טובה בשעון היא השקעה בשעון שהופך להיות מודל אייקוני שמוביל את המותג. שעונים יכולים להיות בעלי ערך יוקרתי מסיבות רבות שכמעט בלתי אפשרי לחזות אותן. שעוני קרטייה הפכו לאגדה בזכות העיצוב מעורר ההשראה שלהם. 

האב טיפוס של שעונים אלו הוצג לראשונה בפני הגנרל ג'ון פרשינג, מכוח המשלחת האמריקאית, במתנה לשירותו במהלך מלחמת העולם הראשונה. עם סוג זה של מורשת ומשמעות היסטורית, אפשר להבין את ההערכה שיש לשעונים אלו.

היסטוריה שיצרה מותג יוקרתי

שעוני קרטייה נחשבו לדגמים חדשניים בתחום שעוני היוקרה, וככאלה, הם הופיעו במכירות פומביות כמותגי וינטג', ונמכרו בסכומים גדולים. במכירות פומביות ניתן היה לראות אוספים של שעוני קרטייה לנשים, ועד היום יש ביקוש לשעוני קרטייה יד שנייה. הערכת השווי של שעון יוקרה למכירה יכולה להשתנות בשל גורמים רבים כגון עיצוב מתכת, מצב השעון והיצרן. 

במונחים של מתכת, ברור כי שעון זהב קרטייה יהיה כנראה שווה יותר מאשר שעון קרטייה פלדה. לעומת זאת, אם מצב השעון נפגע על ידי בלאי, ערך השעון יהיה פחות מהשעונים עם המתכות היקרות.

האם שעוני קרטייה הם השקעה טובה?

האם שעוני קרטייה הם השקעה טובה?

קביעת הערך של שעוני קרטייה 

בחנות שניידר, מרכז השעון והתכשיט, ניתן למצוא שעוני קרטייה יד שניה לנשים וגברים, במחירים משתנים. בעוד שמודל יד שנייה יקר יותר, יש אומדן ערך התחלתי, בהתאם למצב השעון והרכיבים מהם הוא מיוצר. שעוני קרטייה יד שנייה זמינים בחנות גם בגרסאות שונות של דגמים פופולריים, כולל ציפויים שונים.

לא שאלה של השקעה, אלא שאלה של הנאה

קרטייה הוא מותג היסטורי בשווי של 9.6 מיליארד דולר, והשעונים היפים נמכרים כבר למעלה ממאה שנים, עם התמקדות בעיצוב המאפיין כל אחד מהמודלים שלהם, במובן ייחודי של סגנון. השעונים מרהיבים באמת ונראים כמו תכשיטים מעוררי השראה. אנחנו ממליצים לכם להגיע אלינו ולראות אחד ולהרגיש אחד כדי להתרשם מהם כמו שצריך.

האם שעוני קרטייה הם השקעה טובה?

בין אם אתם מתלבטים בין שעוני קרטייה לבין שעוני רולקס, השעון שתחליטו לרכוש צריך כמובן להיות תוצאה שלמה של הדגם שאתם מאמינים שתיהנו ממנו. 

מסיבות אלו, מומלץ לקנות שעוני קרטייה לא בגלל שאתם מאמינים שזוהי השקעה טובה, אלא מפני שאתם נהנים לענוד את השעון ואוהבים את האופן שבו הוא גורם לכם להרגיש. אז במקום לחשוב על השאלה האם שעוני קרטייה הם השקעה טובה, כדאי לשקול אם השעון הוא השקעה טובה בעצמכם, ללא קשר לחשבון הבנק שלכם.